-->

ثبت نام

مهلت ثبت نام به پایان رسیده است

درخواست بازیابی رمز عبور

جهت بازیابی رمز عبور ایمیل خود را وارد نمایید و برروی لینک ارسال شده به ایمیل کلیک نمایید.

توجه داشته باشید ایمیل ارسالی ممکن است در بخش spam باشد.

قوانین مسابقه

ثبت نام

مراحل ثبت نام: فقط دوندگانی که ثبت نام کرده اند می توانند در مسابقه شرکت کنند. حداکثر تعداد ثبت نام کنندگان برای مسابقه ی سی کیلومتر 300 نفر و برای مسابقه ی 60 کیلومتر 100 نفر است. مهلت ثبت نام تا تاریخ 1396/11/15 خواهد بود. ثبت نام قابل انتقال به فرد دیگری نیست و برگزار کنندگان اجازه ی شرکت در مسابقه را به فردی به جای فرد دیگر نخواهند داد.

شرکت در مسابقه

شرکت در این مسابقه برای تمام افراد بالای 18 سال که از نظر پزشکی صلاحیت دویدن در مسیرهای طولانی را داشته باشند آزاد می باشد. (به همراه داشتن گواهی پزشکی معتبر در تاریخ مسابقه الزامی است و توسط برگزار کنندگان مسابقه چک خواهد شد) با توجه به ماهیت بیابانی و سنگی مسیر، تجربه قبلی دویدن در چنین مسیرهایی به شدت توصیه می شود.

اطلاعات کلی

مسابقه ی دوی ژئوپارک قشم، مسابقه ای بیابانی است که در منطقه ای حدفاصل روستاهای سلخ، گامبرون ، گوران، دوربنی, دره تندیس ها، بام قشم و هفت رنگو در استان هرمزگان و در جزیره قشم برگزار خواهد شد. مسابقه در مسافت 30 کیلومتری با تقریبن 450 متر صعود و در مسافت 60 کیلومتر با تقریبن 900 متر صعود برگزار می شود. مسابقه در روز 19 بهمن ماه سال 1396 در ساعت 6:30 صبح از محل روستای سلخ آغاز می شود. شرکت کنندگان باید مسابقه 30 کیلومتر را کمتر از 5 ساعت و مسابقه ی 60 کیلومتر را در کمتر از 10 ساعت و با همراه داشتن وسایل موردنیاز تأمین امنیت شان برای شرایط اضطراری و هوای نامساعد به پایان برسانند.

بسته های مسابقه

بسته های مسابقه شامل شماره ی شرکت کننده ، در تاریخ 18 بهمن ماه از ساعت 10 صبح تا 10 شب در محل دفتر مسابقه واقع در روستای سلخ تحویل داده خواهد شد.

لغو مسابقه

امکان کنسل کردن ثبت نام و برگشت پول وجود ندارد. در صورتی که به علت بدی هوا یا اتفاقات پیش بینی نشده و خارج از کنترل تیم برگزار کننده مسابقه لغو شود، پولی به ثبت نام کنندگان پرداخت نخواهد شد.

شروع مسابقه

مسابقه راس ساعت 6:30 صبح روز 19 ام بهمن ماه سال 1396 از سلخ آغاز خواهد شد. شرکت کنندگان باید حداقل نیم ساعت قبل از مسابقه، یعنی قبل از ساعت 6 صبح در محل مسابقه حاضر باشند. محلی برای نگهداری کیسه های وسایل شرکت کنندگان (که در بسته های مسابقه برای هر شرکت کننده قرار داده شده است) در نظر گرفته شده است. شرکت کنندگان بعد از مسابقه با ارائه ی شماره سینه های مطابق با شماره ی روی کیسه، آنرا دریافت می کنند. برگزار کنندگان هیچ مسئولیتی در قبال وسایل رها شده در محل و یا خارج از کیسه های مخصوص (داخل و یا خارج از محدوده ی نگهداری کیسه ها) نخواهند داشت.

ملاحظات زیست محیطی

این مسابقه در ناحیه مهمی از ایران و در منطقه ی حفاظت شده ی ژئوپارک با طبیعتی بی نظیر و اکوسیستم حساس برگزار می شود. از شرکت کنندگان انتظار می رود با این طبیعت با احترام و ملاحظه کامل برخورد کنند. به طور خاص از ریختن هرگونه زباله و آسیب رساندن به زیستگاه های طبیعی خودداری کنند. مشاهده رفتاری غیر از این منجر به اخراج شرکت کننده از مسابقه خواهد شد. به منظور جلوگیری از تولید زباله پلاستیکی در هیچ کدام از چک پوینت ها لیوان و بطری پلاستیکی موجود نخواهد بود، شرکت کنندگان موظف هستند لیوان شخصی یا قمقمه همراه خود داشته باشند. علامت گذاری های مسیر دائمی نیستند و بعد از تمام شدن مسابقه کل مسیر از علائم پاکسازی خواهد شد.

سلامت و امنیت

در صورت شرایط بد آب و هوایی مثل مه شدید یا طوفان، برگزار کنندگان این اختیار را دارند که برای جلوگیری از خسارات احتمالی و حفظ سلامت و امنیت شرکت کنندگان، تصمیماتی اتخاذ کنند که می تواند شامل به تعویق انداختن مسابقه، لغو کردن آن و یا تغییر مسیر مسابقه باشد. شرکت کنندگان موظف به تبعیت از این تغییرات هستند. تغییرات احتمالی قبل از مسابقه یا در چک پوینت ها (در حین مسابقه) به اطلاع شرکت کنندگان می رسد. گروه های پزشکی و امداد و نجات در نقاط اصلی و مهم (به تشخیص تیم برگزار کننده) حضور دارند که محل دقیق آن به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید. افراد گروه های پزشکی و امداد و نجات مختارند که در طول مسیر شرکت کنندگان را چک کنند و در صورت تشخیص پزشکی، اجازه ادامه دادن را به شرکت کننده ندهند یا او را متوقف کنند و شرکت کنندگان موظف به اطاعت هستند.

مسئولیت

شرکت کنندگان با ثبت نام داوطلبانه خود در این مسابقه کلیه قوانین مسابقه و تصمیمات تیم برگزار کننده را می پذیرند. ثبت نام به معنی آگاهی شرکت کننده از درجه سختی و خطرات احتمالی این رشته و رفع کلیه مسئولیت ها از تیم برگزاری است. همچنین در هنگام تحویل بسته ثبت نام ، شرکت کنندگان ملزم به امضا کردن تعهد نامه ای مبنی بر آگاهی و پذیرفتن تمامی مسئولیت ها توسط خودشان خواهند بود.
شئونات اسلامی

رعایت حجاب اسلامی کامل , مطابق با ارزش ها و قوانین جمهوری اسلامی ایران برای بانوان شرکت کننده الزامی است و در صورت مشاهده پوشش نا مناسب در هر زمان از مسابقه شرکت کننده از ادامه مسابقه محروم خواهد شد.

اجازه استفاده از تصاویر مسابقه

برگزار کنندگان اجازه استفاده از فیلم ها و عکس های تهیه شده در روز مسابقه را خواهند داشت. هر گونه عکاسی و فیلم برداری در طول مسیر مسابقه و حواشی آن تنها در اختیار تیم برگزار کننده می باشد و در صورت رعایت نکردن رفتار حرفه ای برخورد قانونی به عمل خواهد آمد

نتایج مسابقه و جوایز

در دو دسته ی نتایج عمومی و نتایج عمومی زنان/ مردان اعلام خواهد شد. www.geoparktrail.com

به نفرات برگزیده مسابقات سی کیلومتر و شصت کیلومتر زنان و مردان مجموعا 5000 دلار به صورت نقدی و جوایز غیر نقدی دیگر تعلق خواهد گرفت.

وسایل ضروری

 1. وسایل ضروری برای شرکت کنندگان 30 کیلومتر:
 2. قمقمه یا بطری مناسب برای حمل آب
 3. لیوان یا بطری مناسب برای پر کردن آب در مسیر
 4. وسایل ضروری برای شرکت کنندگان 60 کیلومتر:
 5. قمقمه یا بطری مناسب برای حمل آب
 6. لیوان یا بطری مناسب برای پر کردن آب در مسیر
 7. بادگیر
 8. پتوی نجات
 9. سوت
 10. چراغ پیشانی (هد لامپ)

مسیر مسابقه

مسیر شامل راه های روستایی خاکی راه پاکوب کم عرض خاکی و سنگریزه ای مسیرهای کوه نوردی، سنگی و در بعضی نقاط گل و لای می باشد. مسیر با علائم راهنما علامت گذاری شده است. هرگونه خارج شدن از مسیر رسمی مسابقه و استفاده از میان برها موجب خارج شدن شرکت کننده از دور مسابقه خواهد شد.

هزینه

مبلغ ثبت نام برای مسابقه ی سی کیلومتر ، 100 هزار تومان برای شرکت کننده داخلی و 50 دلار آمریکا برای شرکت کننده غیر ایرانی می باشد.مبلغ ثبت نام برای مسابقه ی شصت کیلومتر ، 125 هزار تومان برای شرکت کننده داخلی و 70 دلار آمریکا برای شرکت کننده غیر ایرانی می باشد.هزینه ثبت نام شامل موارد زیر است :

 1. شماره دونده
 2. زمان گیری
 3. تیشرت مسابقه
 4. مدال تمام کنندگان مسیر
 5. کمک رسانی و تغذیه میان مسیر
 6. نهار بعد از مسابقه
 7. حضور گروه های امداد و نجات
اطلاعات اقامتگاه هاى پيشنهادى ما براى اقامت در قشم در روزهای مسابقه


سعى كرديم با رايزنى هاى انجام شده قيمت ها تاحد امكان پايين بيايد. پكيج كامل به معنى اقامت، صبحانه، نهار و شام است. هرچه زودتر با اقامتگاه مورد نظر خود تماس بگيريد و اطلاعات تكميلى را از مسئولين اقامتگاه ها بپرسيد.
هدری - روستاى گوران اقامت 24 ساعته و صبحانه 30000 تومان پکیج کامل 24 ساعته 70000 تومان آقای هدری ۰۹۱۶۲۶۲۲۴۸۰
اقامتگاه لرد - روستاى سوزا اقامت و صبحانه 35000 تومان پکیج کامل 24 ساعته 80000 تومان آقای زینلی ۰۹۱۷۲۱۰۲۹۰۳
اقامتگاه ناخدا امینی - روستاى طبل اقامت 24 ساعته و صبحانه 30000 تومان پکیج کامل بسته به نوع سفارش غذا برای بقیه وعده ها قیمت ها متفاوت است آقای امینی ۰۹۱۷۶۴۳۵۰۳۳ - ۰۹۱۷۷۶۷۷۶۰۱
باغ آیین های زینت - روستاى سلخ اقامت 24 ساعته و صبحانه 40000تومان پکیج کامل 24 ساعته 90000تومان خانم زینت دریایی ۰۹۱۷۱۶۱۱۲۶۳
عدنان ۰۹۱۷۱۶۹۰۷۳۸
محسن ۰۹۰۲۷۷۰۰۳۸۷
اقامتگاه نغاشه - روستاى نغاشه اقامت 24 ساعته و صبحانه 50000 تومان پذیرایی بقیه وعده ها بستگی به نوع سفارش غذا قیمت ها متفاوت است خانم خانگاه ۰۹۱۷۹۵۸۷۸۷۲ ۰۹۳۳۹۶۳۴۰۳۴
اقامتگاه سنتی دهخدا-روستای دهخدا اقامت و صبحانه ۴۰۰۰۰ تومان پکیج کامل ۸۰۰۰۰ تومان نورالدین تاتا ۰۹۱۷۳۶۶۵۲۵۶
اقامتگاه بادگیران سهیلی-روستای سهیلی اقامت و صبحانه ۳۵۰۰۰ تومان پکیج کامل ۷۵۰۰۰ تومان ۰۹۱۷۸۸۸۷۴۹۱
اقامتگاه محمد صالح امینی - روستای طبل اقامت و صبحانه ۲۵۰۰۰ تومان پکیج کامل ۷۰۰۰۰ تومان آقای محمد صالح امینی ۰۹۱۷۹۰۳۵۳۰۶
اقامتگاه علیشاهی - روستای طبل اقامت و صبحانه ۲۵۰۰۰ تومان پکیج کامل ۷۰۰۰۰ تومان آقای علیشاهی ۰۹۱۷۷۶۰۰۴۱۵

برای سفر هم اکنون اقدام کنید.

1. سفر هوایی:
جهت رفاه حال دوندگان عزیز پرواز اختصاصی در روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه و برگشت از قشم عصر روز یکشنبه ۲۲ بهمن ماه به قیمت حدودی پانصد هزار تومان مهیا شده است.
این نرخ فقط برای شرکت‌کنندگان در مسابقه می‌باشد
• از آن جا که فرودگاه قشم در مرکز جزیره قرار گرفته، فاصله اش تا اقامت گاه های پیشنهادی کوتاه است. شما می توانید با تاکسی های موجود در فرودگاه بیایید یا از قبل با اقامت گاهتان هماهنگ کنید و از خدمات ترنسفر فرودگاهی آن ها استفاده کنید. به این علت که ساعت پرواز شرکت کنندگان با یکدیگر متفاوت است ممکن است خدمات ترنسفر فرودگاهی برای همه میسر نباشد.
2. سفر زمینی: از این سایت می توانید بلیت قطار را چک کنید:
https://www.raja.ir
اگر می خواهید با قطار سفر کنید باید مقصد خود را بندر عباس انتخاب کنید. سپس با قایق های تندرو و از طریق اسکله شهید حقانی به اسکله شهید ذاکری قشم بیایید. از این اسکله، تا مکان های اقامتی پیشنهادی ( بسته به انتخاب شما ) حدود یک ساعت در راه هستید. برنامه حرکت شناور های بندر عباس-قشم در این لینک قابل مشاهده است:
http://www.qeshmonline.com
( قیمت بلیط قطار از هواپیما ارزان تر است اما مدت زمان سفر شما یک روز افزایش پیدا می کند.

تاریخ های مهم

 • 1396/11/15

  ثبت نام

  مهلت ثبت نام به پایان رسیده است

 • 1396/11/18

  توزیع بسته ها

  در تاریخ ۱۸ بهمن ماه و در روستای سلخ تحویل داده خواهد شد.

 • 1396/11/18

  جلسه توجیهی

  محل روستای سلخ
  ساعت 6 بعدازظهر

 • 1396/11/19

  شروع مسابقه

  مسابقه راس ساعت 6:30 صبح روز 19 ام بهمن ماه سال 1396 آغاز خواهد شد.

 • 1396/11/19

  پایان مسابقه و اهدا جوایز

حامیان

GEO-Park-Gheshm

مفهوم ژئوپارک در لغت "پارک زمین شناسی" و در معنا عبارت است از منطقه ای با وسعت کافی که مرز های آن به وضوح مشخص شده و چندین پدیده بارز زمین شناسی (میراث زمین شناسی ) در محدوده آن قرار گرفته باشد. این محدوده باید بتواند در توسعه اقتصادی جوامع پیرامون نقش موثری ایفا نماید. ژئوپارک ممکن است علاوه بر پدیده های زمین شناسی از آثار تاریخی، بوم شناسی و میراث فرهنگی و طبیعی دیگر نیز برخوردار باشد.

GEOPARKTRAIL ( 30 Km )
# Station Total distance(Km) Distance to next station(Km) Ascent(m) Descent(m) Time limit
1 Start - 7 162 36 -
2 بام قشم 7 8 25 160
3 دوربنی 15 7 47 35
4 بند مجید 22 6 96 88
5 سلخ 28 85 96
GEOPARKTRAIL ( 60 Km )
# Station Total distance(Km) Distance to next station(Km) Ascent(m) Descent(m) Time limit
1 Start - 7 162 36 -
2 بام قشم 7 8 25 160
3 دوربنی 15 7 47 35
4 بند مجید 22 8 96 88
5 دره شور 30 8 25 39
6 بن مکینه 38 9 39 25
7 گوران 47 6 175 144
8 دوربنی 53 11 31 45
9 سلخ 64 - 39 21